top of page

Mezinárodní divadelně-taneční projekt v Reykjavíku

21. 12. 2022

Facebook událost v Angličtině, Arabštině, Španělštině a Ukrajinštině

elegia_bepartof_ph s mazzotta (10 di 17).jpg

Be part of Elegìa delle cose perdute:

Přidejte se k nám v mezinárodním projektu a představení.

Už koncem ledna odstartuje v Reykjavíku tanečně-divadelní komunitní projekt, do kterého se budou moci zapojit všichni obyvatelé Islandu, zejména je ale určen uprchlíkům a žadatelům o azyl. 

 

Pro aktivní účast v projektu nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti nebo schopnosti, pouze chuť se zapojit. 

Vítáni jsou tanečníci, herci, hudebníci i zpěváci.

Kdy:

30. ledna – 12. února 2023

Kde:

Reykjavík, Kópavogur, Hafnarfjörður, Reykjanesbær

Be Part!

Be Part! je dvouletý mezinárodní projekt zahrnující Island, Česko, Mexiko, Itálii, Kanadu a Spojené státy, který využívá umělecký proces jako nástroj na podporu rozvoje občanské společnosti, pocitu sounáležitosti a zviditelnění marginalizovaných skupin.

 

Základním pilířem projektu Be Part! je bilaterální spolupráce mezi umělci a organizacemi z České republiky a Islandu, ke které jsou v rámci každé části cyklu přizváni profesionální umělci z další země: Brno – Foco alAire (MX), Reykjavík – Zerogrammi (IT), Praha – Michèle Steinwald & 44 Art Productive (USA/CA). 

elegia_bepartof_ph s mazzotta (7 di 17).jpg

Be Part of Elegìa delle cose perdute

Tým deseti profesionálních performerů z Česka a Islandu se tentokrát sejde v nejseverněji položeném hlavním městě světa – v Reykjavíku - a bude zde téměř tři týdny pracovat s místní komunitou uprchlíků pod vedením italského souboru Zerogrammi.

 

Společná práce vyvrcholí uvedením představení Be Part of Elegía delle cose perdute, které svede dohromady  desítky lidí rozdílného původu, věku, zkušenosti či jazyka. Tato velká skupina vyšle publiku jednoznačnou zprávu o tom, že ať jsme jacíkoliv, nakonec jsme všichni stejní a naše bolesti i radosti mají stejný základ. Distinct 

​​

​Islandská část projektu je realizována ve spolupráci s Dansverkstaedid, Reykjavík City Library, Kopavogur Art Museum, the Red Cross Iceland, Hamarinn Youth Centre in Hafnarfjordur, Reykjanesbaer municipality a dalšími partnery. 

Rozvrh workshopů ke stažení

Schedule
bottom of page