top of page
bpart-of-rivers-course_square.jpg

Be Part of 
The River's Course

27. 5. 2023, 16.00

Mezi ploty

„Listy na vodě unáší proud, dej mi jen na chvíli do tebe nahlédnout.“

Vojtěch a Irena Havlovi

Mezinárodní tanečně-divadelní událost s živou hudbou, která v jediném představení propojí performery a hudebníky z celého světa s lidmi trpícími duševním onemocněním. Pod uměleckým vedením americko-kanadského tvůrčího týmu pracovali desítky účastníků projektu na přípravě společného představení, které bude nejenom multidisciplinárním diváckým zážitkem, ale také oslavou pospolitosti. Be Part of The River’s Course je intenzivní zprávou o tom, že rozdílnost společenství nenarušuje, ale nezastupitelně obohacuje. 

mapa průběhu představení

WhatsApp Image 2023-05-24 at 16.50_edited.jpg

Uvedení představení je součástí dvouletého mezinárodního projektu Be Part!, který propojuje komunity napříč zeměmi, jazyky kulturami a generacemi a který využívá umělecký proces jako nástroj na podporu rozvoje občanské společnosti, pocitu sounáležitosti a zviditelnění marginalizovaných skupin. Jeho realizaci umožnila finanční podpora Fondů EHP a Norska, Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy, Ministerstva kultury a Státního fondu kultury. 

Koncept a vedení projektu: BPART – Lenka Flory, Michaela Kessler

 

Umělecké vedení: 44 Arts Productive & Michèle Steinwald ve spolupráci s NCDC & Nichole Canuso

 

Hudební dramaturgie: Irena & Vojtěch Havlovi

 

Účinkují: Thorgerdur Atladóttir (IS), Nichole Canuso (USA), Levin Eichert (CZ), Joseph Fleischer (USA), Audur Huld Gunnarsdóttir (IS), Lila Hurwitz (USA), Eun Jung Choi (USA), Agáta Jarošová (CZ), Sam Johnson (USA), Lara Hereu Macho (CZ), Tiffany Margelin (IS), Gabriel Marling Rideout (IS), Yuliana Palacios Figueroa (IS), Marie Svobodová (CZ), Michèle Steinwald (CAN), Orkun Türkmen (CZ), klienti PNB a neziskové organizace Fokus Praha, členové Bohnické divadelní společnosti a další. 

 

Produkce: Giulia Sandroni

 

Partneři projektu Be Part!: Psychiatrická nemocnice Bohnice, Fokus Praha, Bohnická divadelní společnost a Studio Citadela

Představení bude uvedeno v rámci festivalu Mezi ploty. Pokud zamíříte pouze na naše představení mimo festivalový program, můžete se zaregistrovat a získat vstup zdarma, formulář přijímá registrace do soboty 27. května do 14.30 hodin:

bottom of page