top of page
elegia_bepartof_ph s mazzotta (10 di 17)_edited.jpg

Kolumbie, Česko, Island, Itálie, Írán, Litva, Palestina, Somálsko, Sýrie, Ukrajina, Venezuela v...

Elegìa delle
cose perdute

Mezinárodní tanečně-divadelní událost s živou hudbou, která v jediném představení propojí islandskou majoritu s uprchlíky a žadateli o azyl, hudebníky a performery z celého světa. 

Work in progress:

4. února – 13.00

Gerðarsafn – Kópavogur Art Museum

Winter Lights Festival

Uvedeme fragmenty z představení v rámci výstavy Traicing Fragments přímo v prostorách expozice.

Vstup zdarma.

Závěrečné představení:

11. února – 15.00

Reykjanesbær SBK Hangar, Grófin 2

Vstup zdarma.

Bus číslo 55 ze zastávky Fjörður v 13:53 na zastávku Hringbraut / Melteigur a pak cca 6 minut pěšky k hangáru. 

Elegìa delle cose perdute

Elegìa delle cose perdute (volně přeloženo jako Elegie všeho, co jsme ztratili) je inspirována románem Os Pobres portugalského autora a historika Raula Brandaa. Reflektuje nostalgii, touhu, paměť jako tvar, který sleduje naše kořeny a identitu, a zároveň odloučení od nich a pocit morálního vyhnanství.

 

Sen o nemožných návratech, hněv tváří v tvář ničícímu času, odloučení od toho, co je ztraceno a co poznamenalo mapu naší vnitřní cesty.

 

Elegie zkoumá topos exilu za jeho geografickým významem, morální stav každého, kdo se může cítit jako cizinec ve svém živém světě, ve stavu pozastavení mezi minulostí a budoucností, nadějí a nostalgií. Touha, kterou tento stav implikuje, není touhou nehybné věčnosti, ale touhou, která se spoléhá na stále novější genezi a na místo, které zůstává, místo, kde ožívá znovuzrozením jako živá hmota, která pomáhá vzdorovat, vydržet, změnit.

Koncept a vedení projektu: BPART – Lenka Flory, Michaela Kessler

 

Umělecké vedení: Zerogrammi, Stefano Mazzotta

 

Hudební dramaturgie: Linus Orri

 

Účinkují: Amina Amici (I), Thorgerdur Atladóttir (IS), Gabriel Beddoes (I), Alejandro Bencomo (IS), Damien Camunez (F), Chiara Guglielmi (I), Audur Huld Gunnarsdóttir (IS), Agáta Jarošová (CZ), Sigridur Laretta Jonsdottir (IS), Lara Hereu Macho (CZ), Tiffany Margelin (IS), Riccardo Micheletti (I), Alessio Rundeddu (I), Marie Svobodová (CZ), Orkun Türkmen (CZ), Karel Vladyka (CZ).

 

Refugees and asylum seekers from Afghanistan, Bangladesh, Columbia, Iran, Iraq, Nigeria, Palestine, Somalia, Syria, Ukraine, Venezuela; Participants from Lithuania, Portugal, Spain; and Icelandic residents.

 

Produkce: Giulia Sandroni, Magdalena Tworek

bottom of page