top of page

Be Part! Fórum

Mezinárodní konference o umělecké komunitní práci

1. června 2023, 10.00–14.00

HAMU, divadlo Inspirace

Zveme na mezinárodní konferenci k tématu uměleckých komunitních projektů. Hosté z šesti zemí světa budou sdílet své zkušenosti z práce s komunitou, představíme sociologickou studii, která monitorovala práci s uprchlíky na Islandu, a podělíme se o všechny poznatky, které jsme získali během dvou let, ve třech městech a se třemi velmi různými cílovými skupinami. 

Konferenci pořádáme ve spolupráci s Katedrou tance HAMU a Institutem umění – Divadelním ústavem.

BPART-forum_web_assets2.png

PROGRAM

10.00 představení projektu Be Part!

+

10.20 prezentace závěrů sociologického výzkumu

+

11.00 příspěvky panelových hostů

+

12.00 přestávka

+

12.30 promítání koprodukčního dokumentárního filmu Protancovat Cejlem

13.00 volná diskuze

Vstup na konferenci je zdarma, jen prosíme o rezervaci místa.

PANELOVÍ HOSTÉ

Michèle Steinwald (CA/USA) je tanečnice, choreografka, nezávislá kurátorka, taneční producentka, iniciátorka komunitních projektů a příležitostná spisovatelka. Portfolio její umělecké, kurátorské a institucionální práce je dlouhé a působivé. Má za sebou eklektickou uměleckou kariéru, působila v Kanadě, Tokiu, Spojených státech a Evropě a v posledních letech řídila projekty scénického umění a programy profesionálního rozvoje pro On the Boards (Seattle), New England Foundation for the Arts/National Dance Project (Boston), DanceUSA (DC) a Deborah Hay Dance Společnost (Austin). 

V projektu Be Part! Michèle Steinwald z pozice umělecké ředitelky vedla v květnu 2023 pražskou část Be Part of the River`s Course, ve které umělci pracovali s lidmi trpícími duševním onemocněním.  

Stefano Mazzotta (IT) je tanečník, choreograf a vedoucí souboru pohybového divadla Zerogrammi, který na mezinárodní scéně působí od roku 2001. Soubor za dobu své existence vytvořil více jak 30 titulů ve spolupráci s festivaly a divadly jak v Itálii, tak v Rusku, Portugalsku, Holandsku, Španělsku či Německu. Soubor svá představení tvoří skrze kompoziční práci s dramatickým a choreografickým výzkumem, sociálními a vzdělávacími projekty, v rámci rezidencí koncepčně vystavěných na základě specifických antropologických a geografických zájmů. 

V projektu Be Part! Stefano Mazzotta z pozice uměleckého ředitele vedl v únoru 2023 islandskou část Be Part of Elegía delle cose perdute, ve které umělci pracovali s uprchlíky a žadateli o azyl z více jak deseti zemí světa.

Olivera Těsnohlídková (RS/CZ) je doktorandkou sociologie na Masarykově univerzitě v Brně, kde vystudovala obor kulturní sociologie. Její výzkumné projekty začleňují mnoho typů sociálně angažovaných performancí, včetně propojení performativního umění s problematikou migrace. Má značné zkušenosti s kvalitativním výzkumem zejména v mezinárodních komunitách. 

V projektu Be Part! realizovala sociologický výzkum, který sledoval průběh práce s uprchlíky a žadateli o azyl na Islandu v rámci části Be Part of Elegía delle cose perdute. Na konferenci bude Olivera Těsnohlídková prezentovat výsledky výzkumu.

Thorgerdur Atladóttir (IS)
Profesionální performerka, která se účastnila všech 3 částí projektu

Lara Hereu Macho (SP/CZ)

Profesionální performerka, která se účastnila všech 3 částí projektu

 

Agáta Jarošová (CZ/ES/FR)
Profesionální performerka, která se účastnila všech 3 částí projektu

Tiffany Margelin (IS)
Profesionální performerka, která se účastnila všech 3 částí projektu

Veronika Smyslová (CZ)

Na konferenci bude zastupovat jednoho z hlavních partnerů – festival Meeting Brno

Hemn Abbas Hussein (IQ/IS)
Na konferenci bude zastupovat jednoho z hlavních partnerů – Dansverkstaedid

Robert Kozler (CZ)

Na konferenci bude zastupovat jednoho z hlavních partnerů – festival Mezi ploty

Veronika Hrabalová (CZ) – redaktorka magazínu Taneční zóna, účastnice Be Part of LOStheULTRAMAR

Petr Vejslík (CZ) – kameraman a režisér, z pozice dokumentaristy sledoval všechny 3 části projektu

bottom of page